Διγενής Μόρφου – ΑΠΟΝΑ 3-0, Κούρης Ερήμης – ΑΣΙΛ 1-2
![1678285842.jpg](https://mappinio.net/news/wp-content/uploads/2023/03/1678285842-1.jpg)
Τους πρώτους αγώνες της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Coca – Cola Γ’ Κατηγορίας & Επίλεκτης ΣΤΟΚ είχαμε σήμερα το απόγευμα.
Στο Μακάρειο Στάδιο ο Διγενής Ακρίτας Μόρφου κέρδισε με 3-0 τον ΑΠΟΝΑ Αναγυιάς από δύο τέρματα του Κωνσταντινίδη (38′, 55′) και ένα του Νικολάου (69′).
Στο Κοινοτικό Στάδιο Ερήμης ο ΑΣΙΛ Λύσης κέρδισε με 2-1 τον τοπικό Κούρη από τέρματα που πέτυχαν οι Ντεβέσα (35′) και Ζήνωνος (85′). Για τους γηπεδούχους σκόραρε στο 50ο λεπτό ο Αλέξανδρος Μιχαήλ.
Οι επαναληπτικές αναμετρήσεις θα διεξαχθούν την Τετάρτη 29 Μαρτίου και ώρα 15:00.