Εντυπωσιακό ξεκίνημα για ΕΛΠΙΔΑ Ξυλοφάγου

Με εντυπωσιακό τρόπο ξεκίνησε η ΕΛΠΙΔΑ Ξυλοφάγου τη νέα προσπάθεια στο φετινό πρωτάθλημα της ΠΟΑΛ. Η ΕΛΠΙΔΑ συνέτριψε με 6-0 την Π.Ο.Κ.Ν.ΑΧΝΑΣ, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΠΟΑΛ. Η ομάδα της Ξυλοφάγου κυριάρχησε πλήρως στον αγωνιστικό χώρο και δεν επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να διεκδικήσουν οτιδήποτε. Το σκορ άνοιξε ο Αναστάσης Πάρου (13') και δύο λεπτά αργότερα ο Μάριος Γεωργίου διπλασίασε τα τέρματα. Στο 36' ο Γιώργος Κ. Παπαγεωργίου σκόραρε το 3ο γκολ για την ΕΛΠΙΣ. Στην επανάληψη (46') ο Σταύρος Λύτρας πέτυχε το 4ο γκολ και ο Παναγιώτης Κρητικός στο 61' ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 5-0. Ο Μάριος Γεωργίου στο 75' διαμόρφωσε το 6-0, αποτέλεσμα που κράτησε μέχρι το τέλος. Χαμένο πέναλτι για τους γηπεδούχους με τον Β. Παπακυριακού.