Mathew Boniface και Κυριάκος Χάτζιαρος συνεχίζουν στην Δερύνεια
![Polish_20220902_111954840.jpg](https://mappinio.net/news/wp-content/uploads/2022/09/Polish_20220902_111954840-scaled-1.jpg)
Η ανακοίνωση της Αναγέννησης Δερύνειας.
Το Δ.Σ. της Αναγέννησης Δερύνειας βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την απόκτηση των ποδοσφαιριστών, Mathew Boniface και Κυριάκου Χάτζιαρου.
Ο Κυριάκος (17/06/1985) αγωνίζεται ως επιθετικός και αυτό είναι το δεύτερο πέρασμα του από την ομάδα μας αφού ήταν ξανά μέλος της όταν κέρδισε την άνοδο την σεζόν 2010/11. Με την εμπειρία του στην κατηγορία ο Κυριάκος θα βοηθήσει σημαντικά την ομάδα μας τη νέα σεζόν.
Ο Mathew (05/10/1994) αγωνίζεται και αυτός ως επιθετικός και κατάγεται από την Νιγηρία. Έχει αγωνιστεί στο παρελθόν στην Α’Κατηγορία της Κύπρου όπου την σεζόν 2015/16 με την φανέλλα του Άρη Λεμεσού σκόραρε 8 γκολ.
Ευχόμαστε στον Κυριάκο και τον Mathew κάθε προσωπική και επαγγελματική ευτυχία καθώς και πολλές επιτυχίες με την πράσινη φανέλλα.