Παλληκαρήσια νίκη για τον Ηρακλή Γερολάκκου

Ο Ηρακλής πήρε μια παλληκαρήσια νίκη απέναντι στον Χαλκάνορα σε αγώνα που ολοκλήρωσε την 20η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας. Η προσφυγική ομάδα βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ όταν στο 11’ ο Κουμπαρής και δυνατό σουτ από το ύφος της μικρής περιοχής άνοιξε το σκορ. Δευτερόλεπτα πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Νεκτάριος Κάττος που ήταν από τους διακριθέντες σήμερα με κεφαλιά σημείωσε το 1-1. Στο Β’ ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 59’ ο Μουσκής έδωσε προβάδισμα στον Ηρακλή με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Δεν κράτησε για πολύ το προβάδισμα του Ηρακλή αφού δυο λεπτά μετά ο Χαλκάνορας κέρδισε πέναλτι και Γραμματικόπουλος ισοφάρισε σε 2-2. Στο 65’ ο Ανδρέας Ιωάννου με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή σημείωσε το 3-2.

Με τη νίκη του αυτή ο Ηρακλής ανέβηκε στους 26 βαθμούς ενώ ο Χαλκάνορας παρέμεινε στους 35.