ΗΡΑΚΛΗΣ: "Συνεχίζουμε έχοντας εμπιστοσύνη στην ομάδα μας"

Ο Ηρακλής Γερολάκκου έχασε στον πρώτο αγώνα του 2020 από την Ελπίδα.

Η εικόνα του αγώνα μέσα απο το σαιτ της προσφυγικής ομάδας:

"Ο Ηρακλής Γερολάκκου με την επανέναρξη του πρωταθλήματος Γ κατηγορίας έχασε με 2 -1 απο την ομάδα της Ελπίδας Αστρομερίτη σε ενα πολύ καλό παιχνίδι στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής ημέρας . Η ομάδα της Ελπίδας ήταν καλύτερη το πρώτο ημίχρονο και δίκαια προηγήθηκε με 1-0 . Στο β ημίχρονο και παρά το γρήγορο δεύτερο γκολ της αντιπάλου ομάδας , οι ποδοσφαιριστές μας ανέλαβαν τον έλεγχο του αγώνα και παρά τις ευκαιρίες που βρήκαμε ( τέσσερεις κλασσικές και τρία δοκάρια ) δεν καταφέραμε να έχουμε βαθμολογικό κέρδος . Συγχαρητήρια στην ομάδα της Ελπίδας για την νίκη της , της ευχόμαστε με την σειρα μας καλή συνέχεια , αλλα χθες κέρδισε η ομάδα με τις λιγότερες ευκαιρίες στο παιχνίδι .

Εμείς σαν Ηρακλής κρατούμε την εμφάνιση του β ημιχρόνου και συνεχίζουμε την πορεία μας έχοντας εμπιστοσύνη στην ομάδα μας .

Καλή ποδοσφαιρική χρονιά σε όλες τις ομάδες της Κύπρου !"